Δημοκρίτου 29, Κολωνάκι, 10673 Αθήνα | 29 Dimokritou street, Kolonaki, 10673 Athens
Αγαπώ βαθιά να ενθαρρύνω τους ανθρώπους στο να απογειώνουν την αυτοπεποίθησή τους. Την αυτοπεποίθηση του να γνωρίζουν πόσο υπέροχ@ είναι, πόσο εκπληκτικά φαίνονται και πόσο απίθανα νοιώθουν!
Ζούμε όλοι τρελές και πολυάσχολες ζωές, τόσο που είναι εύκολο να κολλήσουμε σε μια ρουτίνα ή να χάσουμε την αίσθηση της ταυτότητάς μας. Η μαγεία αυτού που κάνω είναι ότι απαλλάσσει όσους έρχονται σε μένα από αυτή τη ρουτίνα, δίνοντάς τους ταυτόχρονα την άδεια να είναι ο πραγματικός εαυτός τους, με μια γκαρνταρόμπα που ‘μιλά τη γλώσσα τους’. Τους ενθαρρύνει να είναι η καλύτερή τους εκδοχή , κι αυτό - πιστέψτε με, είναι μοναδικό!
Γνώρισα τη House of Colour πριν πολλά χρόνια, όταν η κολλητή μου φίλη έφερε το brand στην Ελλάδα και φυσικά πήγα στα σεμινάρια για ν’ ανακαλύψω τι πραγματικά μου ταιριάζει. Κάπου εκεί λοιπόν, χωρίστηκε η ζωή σε πριν και μετά τη House of Colour!
Φυσικά και αντιλαμβάνομαι πόσο δύσκολο είναι να φανταστείτε τη μεγάλη διαφορά που κάνουν τα σωστά χρώματα KAI το σωστό στυλ για να είναι η συνολική εικόνα σας αρμονική και εστιασμένη, και κυρίως τα βαθιά οφέλη αυτών των μικρών αλλαγών που ενδεχομένως να χρειαστεί να κάνετε. Μπορώ να σας διαβεβαιώσω όμως, ότι ανακαλύπτοντας τα σωστά για εσάς χρώματα και στυλ, θα έχετε περισσότερους συνδυασμούς με λιγότερα ρούχα, θα ξοδεύετε λιγότερο χρόνο και χρήματα και κυρίως θα προβάλλετε πάντα την εικόνα που εσείς επιθυμείτε, ανάλογα με την περίσταση και τις επιδιώξεις σας.
Έχοντας μια πορεία 15+ ετών στο χώρο της Στρατηγικής & Επικοινωνίας, μπορώ να σας πω με σιγουριά ότι το χρώμα και τα σχήματα, ήταν ανέκαθεν τρομερά σημαντικά στον κόσμο των brands, όπου επιλέγονται προσεκτικά για να αντικατοπτρίζουν τις αξίες ενός προϊόντος, μιας υπηρεσίας ή ενός οργανισμού. Χρησιμοποιούνται δε σοφά στην οπτική επικοινωνία, για να υπογραμμίσουν status, αξιοπιστία, επισημότητα, κύρος.
Η δουλειά μου ως Image Consultant με τη House of Colour είναι να βοηθώ τους ανθρώπους να ανακαλύψουν, διαμορφώσουν και προβάλουν τον αυθεντικό τους εαυτό - αυτό που ονομάζω το "προσωπικό τους στίγμα” - το Προσωπικό τους Στυλ.
Για να μπορέσω να το κάνω αυτό, χρειάζεται να γνωρίζω - όπως κι εσείς εξάλλου- 3 απαραίτητα συστατικά: 1. ποια χρώματα ταιριάζουν με τη βάση της δικής σας επιδερμίδας, 2. το πατρόν της αρχιτεκτονικής του σώματός σας (είναι τα δομικά χαρακτηριστικά που δεν επηρεάζονται από την ηλικία ή την πιθανή αυξομείωση βάρους) και 3. την προσωπικότητά σας.
Όταν ανακαλύψουμε αυτά τα 3 στοιχεία και μπουν σε πρακτική εφαρμογή πάνω στην εμφάνισή σας (σε ρούχα, μαλλιά, μακιγιάζ και αξεσουάρ) ανοίγουν το δρόμο για ...μαγικά πράγματα! Όχι μόνο θα φαίνεσθε στα καλύτερά σας (τα κομπλιμέντα μετά από αυτή τη διαδικασία είναι συνήθως "μα τι έχεις κάνει και φαίνεσαι τόσο φρέσκ@, τόσο ξεκούραστ@, τόσο νεανικ@, τόσο κομψ@!!"), αλλά θα ΝΟΙΩΘΕΤΕ καταπληκτικά με τον εαυτό σας κάθε στιγμή και σε κάθε περίσταση.
Είτε πρόκειται για επαγγελματική είτε για κοινωνική, οικογενειακή ή φιλική περίσταση, θα ξέρετε πώς να έχετε τον σωστό αντίκτυπο την κατάλληλη στιγμή. Να είστε πάντα ορατοί και ξεχωριστοί.
Η αυτοπεποίθησή σας θα απογειωθεί καθώς θα είστε σίγουρ@ ότι οι άλλοι σας αντιλαμβάνονται με τον καλύτερο τρόπο γι' αυτό που είστε εσείς αυθεντικά και μοναδικά και ακόμα: θα κάνετε τρομερή οικονομία χρόνου και χρήματος γιατί θα ξέρετε ΠΑΝΤΑ τι να επιλέγετε ακριβώς για τον εαυτό σας (άρα τέρμα οι άσκοπες και άχρηστες αγορές…)
Το προσωπικό στυλ είναι κάτι που δεν παλιώνει, δεν γίνεται ντεμοντέ και δεν θα κουραστώ ποτέ να δείχνω στους ανθρώπους πόσο εκπληκτικά μπορούν να φαίνονται.
Λοιπόν, ‘πώς λειτουργεί’, …σας ακούω να ρωτάτε!
Αν είστε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στη σελίδα House of Colour Magda Kazoli στο Facebook ή @magdakazoli_thestylepathfinder στο Instagram. Θα έχετε μια αίσθηση αυτής της θαυμαστής μεταμορφωτικής εμπειρίας. Στη συνέχεια, αν θέλετε, μπορείτε να μου τηλεφωνήσετε στο 6945 026026 ή να μου στείλετε e-mail στο magda.kazoli@houseofcolour.com για μια πρώτη επικοινωνία, ή και για να κλείσετε τη θέση σας.
Ανυπομονώ να ακούσω από εσάς!
Υπηρεσίες στη διάθεσή σας:
Σεμινάριο Εικόνας Μέρος 1ο | Χρωματική Ανάλυση [γίνεται μόνο από κοντά]
Σεμινάριο Εικόνας Μέρος 2ο | Προσωπικό Στυλ [γίνεται και διαδικτυακά]
Σεμινάριο Μακιγιάζ και Περιποίησης Προσώπου [πρέπει να έχει προηγηθεί οπωσδήποτε η Χρωματική Ανάλυση]
Σεμινάριο Εικόνας για Άνδρες | Χρωματική Ανάλυση & Στυλ
Χρωματική Ανάλυση για Παιδιά ή Teenagers
Μετά την ολοκλήρωση του Σεμιναρίου Εικόνας:
MyHOCLookbook: προσωπικό mobile/web app με εξατομικευμένες προτάσεις για online shopping & διαχείριση γκαρνταρόμπας
Wardrobe Detox | Οργάνωση Γκαρνταρόμπας [στο δικό σας χώρο ή μέσω MyHOCLookbook]
Personal Shopper [Shopping Trip - minimum 2h, γίνεται και ή μέσω MyHOCLookbook ]
Style Development Day
Colour Review [χρωματική επανάληψη – ανασκόπηση]
Style Review [επανάληψη - ανασκόπηση - εξέλιξη του προσωπικού στυλ]
Personal Brand Strategy Consultant
Wedding Style Consultant
Σεμινάριο Αξεσουάρ και Δεσίματος Φουλαριών
Wake-up your Make-up
Fashion Update [ 2 φορές το χρόνο | εξατομικευμένα Colour & Style seasonal trends ]
Testimonials
Magda changed my life. I don't really know how she did it ... I said 'I don't wear make-up' she said 'just try this lipstick' ... now I wear lipstick every day.
I said 'I don't wear jewlery' and now I find myself thinking -well yes of course this would look better with a necklace.
We talked colours then style ... I listened and the change began. Now I have had to learn to take a compliment ... not just one but lots! My confidence has grown and I enjoy my clothes.
Every time someone says something nice, I smile and say "Thank you", but inside I say "Thank You Magda"!
CLAIRE ABERY
View more testimonials
Η επαφή μου, με τον κόσμο της χρωματολογίας, ήρθε μέσω μιας φίλης, η οποία μου το περιέγραψε με μεγάλο ενθουσιασμό.
Βρισκόμουν για μεγάλο διάστημα, σε μια διαδικασία αναζήτησης νέου ύφους, οπότε η συγκυρία αυτή, ήρθε ως από μηχανής θεός.
Όταν τελείωσε το πρώτο μέρος του σεμιναρίου, «χρώμα», ένοιωθα να είμαι μέσα σ´ ένα καλειδοσκόπιο χρωμάτων που με εντυπωσίασε, παρ’ ότι ήμουν μπερδεμένη, λόγω του όγκου των πληροφοριών.
Στο δεύτερο κομμάτι, « στυλ», έγιναν διάφορες ανατροπές, σχετικά με αυτό που νόμιζα ότι ήμουν, με αυτό που τελικά ήμουν και με την εσωτερική παρόρμηση που υπέβοσκε - μπορώ να πω για πολύ καιρό μέσα μου- , αλλά τα κλισέ και οι διάφορες θεωρίες που είχα ατυχώς ενστερνιστεί, με έκαναν να μην τολμώ να ακολουθήσω.
Μια αποκάλυψη! Αυτό που καταπιεζόταν, βρήκε τον τρόπο να αναδυθεί. Και, επειδή, όταν εκφράζεται αυτό που είσαι, δεν έχεις καμμία αμφιβολία, βίωσα μια ξεχωριστή εξισορρόπηση της εικόνας με την εσωτερική μοναδική ταυτότητα.
Οι επόμενες κινήσεις, ήταν mat! Ξεκαθάρισμα ντουλάπας με την Μάγδα στο ρόλο του ενορχηστρωτή, επίσκεψη σε αγορές για να χτιστεί ο κορμός της γκαρνταρόμπας και να προστεθούν σταδιακά τα στοιχεία ενδιαφέροντος. Η εκπαίδευση ήταν ταχύρρυθμη, τα αποτελέσματα κάτι παραπάνω από ικανοποιητικά. Είδα στην πράξη, πώς κομμάτια «τύπου παζλ», δένονται αρμονικά μεταξύ τους και προσφέρουν μια πλούσια γκάμα συνδυασμών, που δεν είχα φανταστεί. Είδα πώς όλα τα κομμάτια δένουν μεταξύ τους , εξοικονομώντας χρόνο, χρήμα, και αυξάνοντας διάθεση/ αυτοπεποίθηση , μιας και βγάζεις προς τα έξω, αυτό που πραγματικά είσαι.
Φράσεις κλειδιά, για μένα: « εμπιστευθείτε την διαδικασία», « τιμάμε αυτό που είμαστε». Σημαντικό σημείο: « δεν πάμε, να αλλάξουμε αυτό που έχουμε από την φύση μας, πάμε να δομήσουμε πάνω σε αυτό, βάσει της μοναδικότητας του, μια μοναδική, αυθεντική, δυναμική και σύγχρονη παρουσία».
Δηλώνω ανεπιφύλακτα, ότι η όλη προσέγγιση είναι ένα τεράστιο βοήθημα, και η Μάγδα, που είχα την τύχη να γνωρίσω, απλά εξαιρετική!! Ένα υπέροχο δώρο, για τις κόρες μου και τον σύζυγο μου, έχοντας πλέον βιώσει , την σπουδαιότητα του, με τον τελευταίο να πλέει σε πελάγη ευτυχίας, αφού για πρώτη φορά, ντύνεται σε χρόνο ρεκόρ, ξέρει ότι είναι αυτό που του πάει και ξεκινά την μέρα του, με ακόμα περισσότερη χαρούμενη διάθεση!!!
Ένα τεράστιο ευχαριστώ, από όλους μας!
ΕΛΕΝΗ ΠΑΤΕΡΑΚΗ
It has been a truly enlightening and life changing experience working with Magda.
I was unhappy with my style for a very long time but Magda made me see how I can dress to feel comfortable with my body shape, have fun putting together an outfit and enjoy getting dressed and shop.
My wardrobe has become my happy place and most important, it’s easy and quick to get ready now!
MARIETTA ROSSBACH
Απευθύνθηκα στη Μάγδα προκειμένου να παρακολουθήσω τα τρία βασικά σεμινάρια της House of Colour.
Η ανάγκη που είχα, ήταν η αναβάθμιση της επαγγελματικής μου εικόνας. Θαύμαζα την ωραία εικόνα ορισμένων επαγγελματιών. Δεν ήξερα, όμως, πώς θα μπορούσα να το πετύχω για το εαυτό μου. Φοβόμουν να φορέσω έντονα χρώματα γιατί δεν ήξερα πώς να τα συνδυάσω. Δεν ήξερα ποια είναι τα κατάλληλα αξεσουάρ και πάντα κάτι μου έλειπε. Φορούσα πολύ συγκεκριμένα χρώματα και ρούχα για να αισθάνομαι σίγουρη για την εικόνα μου. Το καθημερινό ντύσιμο είχε καταλήξει να είναι μια αγχωτική διαδικασία.
Η ανακάλυψη των σωστών για εμένα χρωμάτων καθώς και του προσωπικού μου στυλ είναι ένα από τα καλύτερα δώρα που έκανα στον εαυτό μου.
Πέτυχα πολύ περισσότερα από όσα μπορούσα να φανταστώ. Άλλαξε η ζωή μου.
Πλέον απολαμβάνω το καθημερινό ντύσιμο. Δεν προβληματίζομαι για το πώς να συνδυάσω τα ρούχα που θα φορέσω. Όλα μου τα ρούχα ταιριάζουν μεταξύ τους. Είμαι χαρούμενη με την εμφάνιση μου και ξεκινάω την ημέρα μου με περισσότερη αυτοπεποίθηση και σιγουριά. Ξέρω ότι είμαι ντυμένη με ρούχα που μου ταιριάζουν απόλυτα, η εικόνα μου είναι αρμονική και εκπέμπω τα σωστά μηνύματα. Ξέρω τι να φορέσω σε κάθε περίσταση και δεν αγχώνομαι.
Η αλλαγή δεν ήρθε μόνο στην καθημερινότητα μου. Ήρθε και στα οικονομικά μου. Στο παρελθόν ήταν αμέτρητες οι φορές που είχα αγοράσει ρούχα, τα οποία στη συνέχεια δεν φόρεσα ποτέ. Χαμένα χρήματα δηλαδή… Αλλά πλέον, αυτό δεν συμβαίνει! Τώρα, γνωρίζοντας τι ακριβώς χρειάζομαι και ποιο είναι το σωστό για εμένα, ξέρω ακριβώς τι να ψωνίσω και δεν κάνω λάθος επιλογές ρούχων. Μάλιστα, αγοράζω λιγότερα ρούχα και οι συνδυασμοί που κάνω είναι περισσότεροι!
Όλα τα παραπάνω τα οφείλω αποκλειστικά στη Μάγδα. Εκείνη με βοήθησε να πετύχω όλα αυτά κι ακόμα παραπάνω!
Καμία μέθοδος δεν μπορεί να λειτουργήσει εάν δεν έχεις τον κατάλληλο άνθρωπο που αφενός να τη γνωρίζει καλά και ταυτόχρονα να έχει και την ικανότητα να στην εξηγήσει και να σε βοηθήσει να την εφαρμόσεις στην πράξη για να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα.
Η Μάγδα είναι ο καταλληλότερος άνθρωπος. Δεν τη διακρίνει μόνο η άψογη κατάρτιση και ο επαγγελματισμός, αλλά η αληθινή της αγάπη για αυτό που κάνει και το πάθος της να κάνει τους ανθρώπους που δουλεύει μαζί να γίνονται η καλύτερη εκδοχή του εαυτού τους και να λάμπουν.
Ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνει για να βοηθήσει τον κάθε άνθρωπο να γίνει η καλύτερη εκδοχή του εαυτού του και το πετυχαίνει πάντα. Είναι δε εντυπωσιακό, ότι δεν σταματά, ποτέ να ενθουσιάζεται. Ενθουσιάζεται κάθε φορά και χαίρεται αληθινά. Αυτό είναι πραγματικά σπάνιο και την ξεχωρίζει από οποιονδήποτε άλλο.
Για το υπέροχο μονοπάτι που με επαγγελματισμό, αμέριστη χαρά και βοήθεια με βοήθησε να ανακαλύψω και την απίστευτη χαρά που έχω νιώσει στην καθημερινότητα μου, θα την ευγνωμονώ για πάντα.
Μάγδα σε ευχαριστώ για όλα.
ΜΑΡΘΑ ΜΑΡΚΑΚΗ
Η εμπειρία μου με την Image Consultant Μάγδα Καζόλη, περιγράφεται ιδανικά και ολοκληρωμένα ως «το καλύτερο δώρο που έκανα ποτέ στον εαυτό μου»!
Ολοκληρώνοντας το σεμινάριο και έχοντας απολαύσει τις ώρες που τόσο συνειδητά αφιέρωσα στην βελτίωση της εικόνας μου, πλέον γνωρίζω τα χρώματα που με αναδεικνύουν, υιοθετώ το στυλ που ταιριάζει στην αρχιτεκτονική του σώματός μου και την προσωπικότητά μου και βάφομαι μέσα σε 1,5 λεπτό κερδίζοντας τις θετικότερες εντυπώσεις!
Η εικόνα μου που άλλαξε τόσο δημιουργικά και «φωτίζει» τα ξεχωριστά σημεία μου δημιουργώντας το «σωστό» πλάνο μου καθημερινά, συνέβαλε ακόμα και στην εξέλιξή μου στον εργασιακό τομέα! Κάτι ακόμα ιδιαίτερα θετικό και αξιοσημείωτο, είναι ότι αποφεύγω τις περιττές αγορές χρησιμοποιώντας το εύχρηστο υλικό που μου έδωσε η κ.Καζόλη : το μικρό πορτοφόλι των χρωμάτων και άλλα booklets που είναι πια οι οδηγοί μου!
Όμως τίποτα από τα παραπάνω δεν αξίζει τόσο, όσο η δυναμική του αισθήματος της σιγουριάς, πως σε κάθε περίσταση είμαι ο εαυτός μου, και μάλιστα στην καλύτερη δυνατή εκδοχή του! Ευχαριστώ πολύ για την καινούρια ματιά, τα χρώματα, την αγάπη και το γνήσιο ενδιαφέρον!
ΕΛΕΑΝΝΑ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ
Το σεμινάριο αναγνώρισης του χρωματολογίου μου με τη Μάγδα Καζόλη προσφέρθηκε σε εμένα ως δώρο γενεθλίων και μπορώ με σιγουριά να πω πως ήταν από τις απολαυστικότερες και πιο χρήσιμες εμειρίες που έχω ζήσει!
Συνέχισα μαζί της ανακαλύπτοντας το στυλ και μπήκα σταδιακά στη διαδικασία να ξεκαθαρίσω την ντουλάπα μου που ήταν γεμάτη τυχαίες επιλογές ρούχων εκτός του χρωματολογίου μου και να την στήσω από την αρχή επενδύοντας πλέον.
Το ταξίδι αυτό με τη Μάγδα οδηγό και πρότυπο αλλαγής, με έπεισε για την αναγκαιότητα της ανάδειξης του αρμονικού παρουσιαστικού μου και με πλημμύρισε χρώματα φθινοπώρου που ποτέ δε φανταζόμουν ότι μου ταιριάζουν.
Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι με τη σκέψη του ταξιδιού αυτού και με την επαφή με τη Μάγδα Καζόλη και τη House of Colour, η καθημερινότητά μου μοιάζει πιο όμορφη και αυτό για εμένα φτάνει και περισσεύει!
ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΟΥ